Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Przypadki Robinsona Crusoe - streszczenie

gubernatora. Liczba mieszkańców wyspy rozrasta się do sporych rozmiarów i powstaje na niej miasto nazwane na cześć jego twórcy Robinsona – Robinsontown.

Robinson i Piętaszek wyruszają wspólnie w rejs do Anglii, który to rejs okazuje się nieszczęśliwym dla Piętaszka. Statek którym płynęli nasi bohaterowie zostaje zaatakowany przez flotę indiańską. W trakcie walki która się wywiązuje – ginie przyjaciel Robinsona, Piętaszek. Nasz bohater bardzo przeżywa śmierć chłopca, gdyż zżył się z nim i zaprzyjaźnił. Rozwścieczony nakazuje swojej załodze wymordować agresorów. Kiedy tego dokonano Robinson wyznaczył inny rejs – do Indii. Tam też przebywał przez 11 lat i powiększył niemal dwukrotnie swój majątek.

Parę lat później, kiedy okręt francuski przepływał przez przypadek obok wyspy, zauważył angielską flagę, zniszczył miasto, a mieszkańców zabrał do niewoli.
Robinson zamieszkał w swoim zamku w Anglii, gdzie pomagał dokształcać młodych ludzi a część swego majątku przeznaczył też na cele charytatywne.Komentarze

    5 + 2 =